Plumerije so zelo prilagodljive in skromne ter hvaležne rastline. Zelo rade imajo svetlobo, toploto in sonce. Sonce je namreč tisto, ki ima glavno besedo in vpliv na plumerijo. Več kot rastlina dobi sonca in toplote, močnejši je njen vonj in intenzivnejša je barva cveta.
Zemlja mora biti dobro prepustna. Voda se ne sme zadrževati v posodah, saj bi to lahko hitro pripeljalo do gnitja in odmiranja rastline. Sam uporabljam naslednjo mešanico, ki jo tvori: 45% substrat iz kokosovih vlaken, 45% perlit in 10% barjanska šota. V mešanico zemlje dodajam za večjo prepustnost tudi morske kamenčke.
V sezoni rasti in cvetenja rastlina potrebuje poleg rednega zalivanja tudi dodatek gnojil. Uporabljam izključno samo gnojila, katera so omenjena v rubriki “Gnojila”. Z rezultati sem zelo zadovoljen.
S prihodom jeseni, začnejo listi na plumeriji rumeneti, zato je vsakršen strah odveč, da je z njo kaj narobe. Rastlina nam sporoča, da počasi prihaja njen čas počitka. Pred njenim počitkom poskrbimo, da odstranimo vse orumenele liste. Zelene in zeleno rumene lahko kar odrežemo proč. Ko pade nočna temperatura pod 10 stopinj Celzija, svetujem, da date rastlino notri. Vendar je treba biti pozoren na prihod pršice, v kolikor ste plumerijo postavili v prostor s suhim zrakom iz centralne kurjave. Pršice jo bodo hitro našle. Še prej pa ji porežemo liste, da se po nepotrebnem ne porablja njena energija. Med počitkom rože nikoli ne zalivamo!! Edina izjema so zimzelene plumerije in pa tiste, ki nočejo k počitku. Namesto tega jo lahko orosimo enkrat do dvakrat na teden. V pršilko lahko nalijete že kar mešanico proti pršicam in s tem pripravkom pršite. V kolikor jo boste vseeno zalivali, obstaja velika možnost, da vam ona začne gniti.
Vpliv sonca (konkretno) na barvo cveta se zelo lepo vidi na spodnjem eksperimentu: