Moram reči, da smo v Sloveniji lahko veseli, da plumerije pri nas nimajo skoraj nič zajedalcev. Zato pa obisk pršice predvsem v dobi počitka rastline lahko pusti za seboj nepopravljivo škodo – odmrtje rastline. Proti pršici se je treba kar dobro boriti, saj je zelo zahrbten parazit. Sam uporabljam mešanico mlačno – tople vode, v katero (v količino 2 l) dodam približno 2 čajni žlici sredstva za omivanje posode (Jar-a ali Pril-a z vonjem limone) ter v zimskem času rastline večkrat škropim po njihovih vrhovih. Na del rastlin pa nadenem kapice iz vrečk za vlaganje, katere pa ob stiku s steblom rastline dobro zalepim in onemogočim prihod pršicam do hrane. Pomaga tudi uporaba Biokila in Raptol spray-a. Ko prenesemo plumerije na prosto, tudi pršice večinoma takrat izginejo.
Takega prizora si nobeden vzgojitelj frangipanijev NE želi:
V poletnem času pa se včasih pojavijo tudi listne uši, katere pa ponavadi uničijo kar domače pikapolonice.
S prihodom jeseni začnejo listi na plumerijah rumeneti. S tem nam sporočajo, da počasi prihaja čas, ko se rastlina pripravlja na počitek.
Spodnja slika prikazuje kateri elementi primanjkujejo rastlini in vam je lahko v pomoč pri ugotavljanju vzrokov za nezdravo rast (priložena original slika v angleškem jeziku).